Cestování s DÚK

Veřejnou dopravu v kraji obstarává integrovaný dopravní systém s názvem Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Jedná se o systém dopravních linek a služeb založený a rozvíjený od roku 2015. Je zajišťovaný Ústeckým krajem a jeho partnery – železničními, autobusovými a lodními dopravci.

Jeho hlavním smyslem je uznávání jízdenek integrovanými dopravci a na možnosti jezdit

s jednou jízdenkou po celém kraji různými dopravními prostředky – vlaky, linkovými autobusy, MHD, loděmi nebo přívozem a pohodlně mezi nimi přestupovat a projet třeba celý Ústecký kraj.

Dodržet přitom musíte jednoduché pravidlo – cestování povolenou cestou, tzn. z výchozí

do cílové zóny můžete cestovat buď nejkratší cestou, cestou s nejmenším

počtem přestupů, s nejkratší docházkovou (přestupní) vzdáleností nebo

s časově nejvýhodnějším spojením.

Od roku 2023 je navíc možnost cestovat v rámci zón zakoupených na jízdence DÚK a v rámci její časové platnosti oběma směry. Dokud jízdenka platí, můžete s ní jet tam i zpět, jízdenka DÚK tedy může fungovat i jako „zpáteční“.

Jízdenky DÚK platí na území Ústeckého kraje ve všech zelených autobusech, ve všech vlacích (mimo mezinárodních spojů EC), v MHD Teplice, MHD Ústí nad Labem, MHD Mostu a Litvínova (zatím jen papírové jízdenky DÚK a jízdenky z mobilní aplikace DÚKapka), MHD Bílina, MHD Děčín, MHD Varnsdorf, MHD Klášterec nad Ohří, MHD Chomutova a Jirkova

i v nostalgických turistických vlacích DÚK a na turistických lodích DÚK na Labi.

Jízdenky DÚK platí na vybraných linkách IDSK a IDOL a na linkách DÚK přejíždějících za hranici Ústeckého kraje. Na německém území platí jen na přívozu Schöna-Hřensko, na lodi mezi Hřenskem a Bad Schandau, pro průjezd železniční linkou U28 a na autobusových linkách DÚK do Kurortu Oberwiesenthal, Annaberg - Buchholz, Marienbergu, Olbernhau, Bahratalu, Ebersbachu a Seifhennersdorfu.

Aplikace DÚKapka

Pohodlnější cestování po Ústeckém kraji

Stáhněte si naši aplikaci DÚKapka do mobilu a máte vše, co k cestování s DÚK potřebujete.

Pořídíte si v ní jednotlivé nebo časové jízdenky Dopravy Ústeckého kraje do vlaků, autobusů, lodních linek i většiny MHD. Pomůže vám vyhledat nejvýhodnější spojení, předvolit si oblíbenou trasu nebo nalézt aktuální dopravní informace.

Služby, které aplikace poskytuje, se řídí Tarifem a Smluvními přepravními podmínkami DÚK.

Po stáhnutí aplikace do mobilu má uživatel dvě možnosti, jak DÚKapku využívat:

  1. Používat aplikaci bez registrace a nakupovat si jednotlivé jízdné (včetně jednodenní síťové jízdenky, jejíž platnost od zakoupení je do 4 hodin ranních následujícího dne.)
  1. Zaregistrovat se a vytvořit si uživatelský účet. Registrovaný uživatel získává řadu výhod: možnost přeposílat jízdní doklady dalším uživatelům, zasílání daňových dokladů prostřednictvím e-mailu, nákup časových předplacených dokladů. Účet slouží rovněž k řešení jakýchkoliv reklamací týkajících se jízdenek v aplikaci DÚKapka. Přihlašovací údaje jsou uloženy v zabezpečeném prostředí v zašifrované podobě – vaše hesla a údaje jsou tak v maximálním bezpečí.

Registrovaný uživatel může využít dvě podoby registrace – tzv. „neověřený profil“ a „ověřený profil“.

  1. Neověřený profil – možnost nakupovat časové obyčejné jízdenky s platností 7dnů a více
  1. Ověřený profil – možnost nakupovat časové zlevněné jízdenky s platností 7dnů a více

DÚKapka Vám usnadní cestování veřejnou dopravou po celém Ústeckém kraji.